GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Uluslararası Ticarette Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri-Murat Canay-Varol TAMER

Uluslararası Ticarette Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri-Murat Canay-Varol TAMER


Murat Canay-Varol Tamer

Uluslararası Ticarette Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri Eğitimi

19 Ekim 2021, Salı Günü, 14:00-17:00, ZOOM Online Platformu

 

Eğitim İçeriği:

 

  • Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi, Güvenliği,
  • Kaçakçılık, İnsan Kaçakçılığı,
  • Zula Eğitimi ile Araçlara ve Tesislere İzinsiz Girişleri Engelleme Eğitimi
  • Narkotik ve Uyuşturucu vb. yönelik Şirket Yönetici, Çalışan Sorumlulukları,
  • Tehlikeli Maddelerin Tespiti (Nükleer, Biyolojik, Kimyasal Radyoaktif, Patlayıcı Maddeler, Yanıcı Sıvılar, Gazlar vb.)
  • Karayolu (ADR), Denizyolu (IMDG KOD), Demiryolu (RID), Havayolu (DGR) Taşınmasına Yönelik Uluslararası Güvenlik ve Emniyet Kuralları

 

Eğitmen Özgeçmişi:

Varol TAMER: 1968 yılında, İstanbul’da doğdu. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu, 2009 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Yönetim Organizasyon İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde lisans eğitimini, 2020 yılında yine Anadolu Üniversitesi Lojistik önlisans eğitimini tamamlayan Varol TAMER halen Atatürk Üniversitesi AÖF Adalet Önlisans programına devam etmektedir. Ulaştırma Bakanlığı Mesleki Yeterlilik ÜDY-3 (Uluslararası Karayollarında Yük Taşımacılığı Üst Düzey Yönetici) Belgesi sahibidir. 1987 – 2009 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptıktan sonra 2009 yılında emekliye ayrılmış ve 06.10.2009 tarihinde UGL Antrepo/Geçici Depolama Müdürü olarak Ünsped Global Lojistik bünyesine katılmıştır. 10 yıl süreyle bu görevi sürdürdükten sonra 2 yıl UPS Kargo firmasına Tasfiye Hizmet Desteği vermiştir. Halen UGM’de Operasyon Müdürü olarak görev yapmaktadır ve UGA bünyesinde YSS Kapsamında Uluslararası Ticarette Emniyet ve Güvenlik Eğitimi vermektedir.

Murat CANAY: 1971 yılında Yalova’da doğdu. Lise eğitimine müteakip 1988 yılında Kara Harp Okulu girdi. KHO’dan 1992 yılında Teğmen rütbesi ile mezun oldu. 1 yıllık İstanbul Piyade Okulundaki eğitimine müteakip 1993 yılında Özel Kuvvetler Komutanlığına katıldı. 1993-2011 yılları arasında Özel Kuvvetler Komutanlığında başta Tim Komutanlığı olmak üzere yurt içi ve yurtdışında 18 yıl boyunca çeşitli görevlerinde, 2011- 2014 yılları arasında ise Kara Kuvvetleri Komutanlığında muhtelif görevlerde bulundu. 2014 yılında kendi isteği ile TSK’den ayrılmasına müteakip yurtdışında uluslararası bir firma için güvenlik yöneticiliği yaptı.  2015 yılında katıldığı Ünsped bünyesinde Projeler Koordinatörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.