GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Çalışana Performans Koçluğu Nasıl Yapılır?-Cihan Karamık

Çalışana Performans Koçluğu Nasıl Yapılır?-Cihan Karamık


Cihan Karamık

Çalışana Performans Koçluğu Nasıl Yapılır?

15 Aralık 2022, Perşembe, 14:00-17:00, ZOOM Online Platformu

Eğitim İçeriği:

Sabit Zihin Yapısı / Gelişim Zihin Yapısı

Koçluk Modeli

Etkinleştirme, Yönlendirme, Gözlemleme, Rehberlik Etme

GROW Modeli

Güçlü Sorular

Aktif Dinleme

Performans Diyalogları

 

Eğitmen Özgeçmişi-Cihan Karamık:

Cihan Karamık, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. MIT (Massachusetts İnstitue of Tecnology)’de Liderlik ve Girişimcilik eğitimleri aldı. Şu anda İşletme alanında doktora çalışmalarına devam ediyor.

 

Uzun yıllar Schneider Electric’te üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Satış, pazarlama, proje geliştirme, stratejik planlama, ticari verimlilik programları tasarlama ve yürütme, kamu ilişkileri ve pazar etki faaliyetleri, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik danışmanlığı alanlarında çalıştı. Şirketin enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik alanlarındaki mesajlarını şirket sözcüsü olarak pazarla paylaştı.

 

Mind Gym ve Richardson’da liderlik becerileri ve satış yönetimi alanlarında eğiticinin eğitimi programlarını tamamladı. Şirket içerisinde çeşitli seviyedeki yöneticilere performans koçluğu, kapsayıcı liderlik, geri bildirim verme gibi liderlik becerileri eğitimleri, satış personeline ise danışman nitelikli satış, fiyat görüşmeleri, iletişim becerileri gibi eğitimler verdi. Departmanlar arası iş birliğini arttırmak üzere organize edilen <Ortak Akıl> programlarını yönetti. Stratejik plan geliştirme çalışmalarını yürüttü. 2020 başında aldığı bir kararla KT Consulting ‘Keep Transforming’ danışmanlık firmasını kurdu. Şimdilerde kendi iş yaşamıyla başlattığı dönüşümü sürdürme inancını, bilgi birikimi ve deneyimi ile harmanlayarak ilgilileriyle buluşturmayı hedeflemektedir. Ayrıca aktif olarak EYODER (Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı, SKD (Sürdürülebilir Kalkınma Derneği) Enerji Çalışma Grubu Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir.