GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Fine Food Avustralya 2024 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Fine Food Avustralya 2024 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

İstanbul İhracatçı Birlikleri’nden (İİB) alınan bir yazıda, Melburn / Avustralya'da 02-05 Eylül 2024 tarihleri arasında düzenlenecek "FINE FOOD AVUSTRALYA 2024 Uluslararası Gıda Ürünleri, Makineleri, Restoran Ekipmanları Fuarı” milli katılım organizasyonunun 7. defa İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
Avustralya ve bölge ülkelerine yönelik ihracat potansiyelinin geliştirilebilmesi için fırsat niteliği taşıyan "Fine Food Avustralya Fuarı” Güney Yarım Küre'deki en büyük ticaret fuarlarından biri olarak nitelendirilmektedir. Ticaret Bakanlığı tarafından 2023-2024 Yılları için "hedef ülke” olarak ilan edilen Avustralya aynı zamanda "Uzak Ülkelere İhracatın Artırılması Stratejisi” kapsamındaki 18 ülkeden biri konumunda olduğu ifade edilmektedir.
Milli katılım organizasyonu fuar katılım bedeli 1.650 USD / m² olarak belirlendiği bildirilmektedir. Fuarda Türk pavilyonu, hol ana giriş kapısına yakın ve ziyaretçi trafiği açısından tercih edilir bir konumda yer almaktadır. Fuar ilanı Ek'li olup, milli katılım organizasyonundaki firmalara Genel Sekreterliğimizce aşağıdaki hizmetler sağlanacaktır;
· Stant alanının kiralanması, stant inşaatı, dekorasyonu ve temizliği,
· Katılımcı ürünlerinin yurtdışına nakliyesi, gümrüklemesi ve stantlara teslimi,
· Reklam ve tanıtım hizmetleri,
· Fuara giriş kartı temini, fuar resmi kataloğunda ve internet sitesinde yer alma,
· İİB tarafından hazırlanan katılımcı broşüründe yer alma, 
· Fuar süresince ofis ve iletişim araçları ile ikram hizmetlerinden faydalanma.
Fine Food Avustralya 2024 Fuarı milli katılım organizasyonunda yer almak isteyen ihracatçılarımızın ekte örneği yer alan ilişik başvuru formunu doldurarak kurumeyve@iib.org.tr adresine göndermeleri gerektiği bildirilmektedir. Fuar katılım taleplerinin değerlendirilmesinde başvurusu sırası ve talep edilen stant büyüklüğü hususlarının gözetileceği ifade edilmektedir.
EK_08: Başvuru Formu (1 Sayfa)
EK_08: Fuar İlanı (1 Sayfa)