GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

ALIMENTEC 2022- BOGOTO/KOLOMBİYA İHBİR Milli Katılım Organizasyonu Hk.

ALIMENTEC 2022- BOGOTO/KOLOMBİYA İHBİR Milli Katılım Organizasyonu Hk.

İstanbul İhracatçı Birlikleri’nden alınan bir yazıda, Bogota/KOLOMBİYA'da 7- 10 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan ALIMENTEC 2022, powered by Anuga "Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’nın Türkiye Milli Katılım Organizasyonunun İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) tarafından gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.
23.400 m2'lik alanda, 7 fuar salonunda gerçekleştirilen ve iki yılda bir düzenlenen fuar, 2018 yılında %59'u yerel ve %41'i uluslararası olmak kaydıyla 30 ülkeden 450 katılımcıya ve 56 ülkeden 28.500 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptığı belirtilmiştir. Uluslararası ziyaretçilerin geldiği ilk 5 ülkenin Ekvador, ABD, Venezuela, Meksika ve Şili olduğu bildirilmiştir.
Birçok ülkede sayısız milli katılım organizasyonu düzenleyen Birliklerinin, 2018'de olduğu gibi 2022 yılında da ALIMENTEC 2022, powered by Anuga "Uluslararası Gida ve İçecek Fuarı' nın Milli Katılım Organizasyonunu düzenleyeceği ifade edilmiştir. Fuara Milli Katılım Organizasyonu ile iştirak edecek firmalara Birliklerince aşağıdaki hizmetler verilmektedir:
Stand alanının kiralanması, stand inşaatı, dekorasyonu ve temizliği
Katılımcı ürünlerinin nakliyesi, gümrüklemesi ve standlara teslimi
Fuar resmi kataloğunda, fuar resmi internet sitesinde yer alma
Fuarda ziyaretçilere dağıtılmak üzere İstanbul'da hazırlanan dijital ve basılı olarak hazırlanacak katılımcı kataloğunda yer alma
Fuara giriş kartı temini
Fuar süresince ofis ve iletişim araçları (internet-telefon-pc vb.) ile ikram hizmetlerinden faydalanma
Bahse konu fuara başvuruda bulunmak isteyen üyelerimizin, ekte yer alan Başvuru Formu'nu ve Fuar Katılım Sözleşmesi'ni, firma kaşesi ve yetkili imzasıyla beraber doldurarak 03/12/2021 Cuma günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliklerinin 0212 454 05 01-02 numaralı faksına veya hububat@iib.org.tr  e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.